Pro veřejnost

Stáhněte si katalog přednášek


Hudební nástroje


vyvojstrVývoj hudebních nástrojů od pravěku po současnost

Na 50 vystavených hudebních nástrojů se seznámíme s jejich vývojem, na všechny z nich uslyšíme živě hrané ukázkyFilosofie

Upozornění – následující přednášky se netýkají pojmů jako např. aura, čakry, karma, přikládání rukou, vesmírná energie apod., nečekejte v nich tedy žádné reiki, scientologii, new age nebo odkazy na nějaké magické rituály či esoteriku. Obsah všech přednášek je položen výhradně na poznatcích přírodních věd, psychologie a obecného morálně duchovního rozměru.


Tajemství mysli

Během přednášky se seznámíme se strukturou naší mysli z pohledu analytické psychologie Carla Gustava Junga. Díky uvedeným poznatkům se ale také dozvíme o souvislostech mezi psychikou a zdravotními problémy (psychosomatika).


zrcadlo-300x200 Psychosomatika

Zdravotní problémy nepřicházejí zničehonic, ale vždy jsou důsledkem porušení rovnováhy v naší mysli. Na tomto zjištění je založena jedna z nejstarších a v některých případech i nejúčinnějších metod léčení.


Utváření osobnosti v raném dětství

Přednáška se zabývá vlivem výchovy malých dětí na utváření jejich osobnosti jak ze strany rodičů, tak i ze strany pedagogů v mateřských školách.


temple_miniPsychologie ve starověku a dnes

Tato přednáška se zabývá souvislostmi mezi starověkými (částečně i středověkými a renesančními) texty a analytickou psychologií Carla Gustava Junga.


hebr Skryté informace Starozákonních textů

Původní hebrejský zápis Starozákonních textů umožňuje odkrýt jejich další významy, které jsou jiným jazykům zcela nedostupné a při překladech jsou nutně ztracené. Představíme si tak myšlení lidí starověku a porovnáme se současnými názory na zdravý život.


Myšlenka jako podstata světa

Přednáška propojuje oblast teoretické fyziky (teorie relativity, kvantová fyzika) s duchovními směry. Populární formou seznamuje posluchače s těmito dvěma, zdánlivě nesourodými, obory lidského poznání. Závěry této přednášky vedou, kromě jiného, i k chápání jednoho ze základů psychosomatické léčby.Cestování


spicaExpedice Špicberky 2000

Povídání o ledové, ale nádherné zemi blízko severního pólu. Jako účastních dvou expedic do těchto krajin Vám přednášejíci sdělí vlastní zážitky včetně promítání bohatého obrázkového materiálu.


davidIzrael

Nepokojná, ale nádherná země, kterou si autor přednášky procestoval sám od Rudého moře, přes Negevskou poušť až do Galilee.


lakeSkotsko

Pokud bych nemohl žít ve vlastní zemi, tak bych se určitě chtěl usadit někde na samotě Skotské vysočiny.


Komentáře jsou uzavřeny.